Travesti Kalçalarında Çıkan Sivilceleri Kurutma Yöntemi

Bazen akneler o kadar büyük olur ki, kişiye acı verir. Kalçalardaki aknelerin farklı sebepleri olabilir. İşte size bu durumdan kurtulmak için kolay ve etkili yöntemler!

Topikal merhem
Duş sonrasında topikal merhem ya da losyon sürün. Benzoil peroksit, salisilik asit veya alfa hidroksi asit ihtiva eden bir merhem seçin. Bunlardan hangisinin etkili olacağını deneyerek öğrenebilirsiniz. Duş yaptıktan sonra tamamen kuruyan cilde merhemi uygulayın. Benzoil peroksit gibi maddeler elbiselerinizde leke yapabileceği için vücudunuza sürdükten sonra kuruması için bekleyin. Daha sonra tekrar akne tedavisinde etkili Tretinoin içeren bir öğeyi kullanabilirsiniz. Sizin için en uygun maddeyi doktorunuza danışarak alın.

Anti-infektif ajanlar alın
Sivilcelere, anti mikrobiyal (enfeksiyon tedavisi) tedavi gerekebilir. Bunun için doktorunuza danışmalısınız. Eğer, anti-mikrobiyal tedavi için bir sakınca görülmediyse, size verilen ölçülerde ilaç kullanmanız gerekecektir. Ancak ilaçlar bittikten sonra sivilcelerin geri gelmesi olasılığı bulunmaktadır.

Steroid Infusion alın (kortizon olmayan iltihap giderici)
Eğer sivilceleriniz çok büyük iltihaplı ise o zaman bu tedavi yöntemine başvurulabilir. Bu tedavi ile en azından acının hafifletilmesi sağlanabilir.

Güneş
Kalçalarınızın akne olan bölümleri güneş görmelidir. İstanbul travestileri bedeninde güneş bu bölgedeki yağı kurutacaktır. Ancak bu sırada güneş yanığı olmamak için, comedogenic güneş kremi sürün. Fazla güneş ışınlarının cildinize zarar vereceğini de unutmayın.

Baş ağrısı ilaçları
Poponuzdaki akneler için baş ağrısı ilaçlarını kullanabilirsiniz. 3-4 adet ağrı ilacını alın ve iyice ezin. Bu ilaçları bir çorba kaşığı ılık su ve yoğurt ile karıştırın. Ardından kalçanızın özellikle sivilceli bölümlerine sürün. Yıkamadan önce bu karışımın kurumasını bekleyin.

Doğal asitler
Limon suyu veya elma sirkesi sivilce tedavisinde kullanılabilir. Sivilce olan bölümde açık yaralar varsa, bu yöntem acı verebilir. Bu aygulamayı yaklaşık 30 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın.

Doğal yağlar
Çay ağacı veya Hindistan cevizi yağı sivilceleri iyileştirmek için oldukça faydalıdır. Bu yağlar antibakteriyel ve antifungal yağlardır.

Buz
Bu yöntem sivilcelerin iyileşmesi için değil acının hafiflemesi içindir. Buz ile ovduğunuz bölgedeki sivilcelerin acılarının azaldığını göreceksiniz.

Kalçanızda akne olmaması için:

– Temizliğe özen gösterin.

– Haftada bir kez, cildinize peeling yapın.

– En az yüzde iki benzoil peroksit ile bir temizleyici kullanın.

– İç çamaşırlarınızı non-alerjik çamaşır temizleyicisi ile yıkayın.

– Kimsenin giysilerini veya iç çamaşırını giymeyin. İç çamaşırlarınızın özellikle pamuklu olmasına dikkat edin.

– Terleme sonrasında mutlaka iç çamaşırınızı değiştirin.

– Vitamin almayı deneyin. En azından bir multivitamin ve çinko tableti her gün alın.

– A vitamini, B5, C, E, selenyum ve Omega 3 sağlıklı ciltler için yararlı vitaminlerdir.

– Sizin için uygun olan vitaminleri kullanmak için doktorunuza danışın.

– Kalçalardaki akne tedavisi için çok su için. Vücudunuzu nemlendirmek için her gün sekiz bardak su için.

– Uzun süre oturmayın. Sık sık ayağa kalkarak cildinizin nefes almasını sağlayın.

Travesti Çatlayan Topuklarına Özel Maskeler

Siz de evde yapabileceğiniz bazı uygulamalar ile topuklarınızdaki çatlak, kuru ve çirkin görünüşe son verebilirsiniz.

Bitkisel yağ sürün
Kuru bir cilde sahip olmak, topuk çatlamanının en önemli nedenlerinden biridir. Bunun için kuru ciltlerin iyi nemlendirilmesi gerekmektedir. Ayaklarınızı yıkayın ve iyice kurutun. Sonra ayaklarınızın çatlak olan bölümlerine bitkisel yağ sürün. Kalın bir çorap giyerek bir gece bekletin, sabah ayaklarınızı yıkayın. birkaç gün içinde çatlak olan bölümlerde iyileşme göreceksiniz.

Muz ve avokado maskesi
Muz ve yarım avokadoyu blenderda iyice karıştırın. Topuklarınıza ve ayaklarınıza bu karışımı kalın bir macun olarak sürün. Bu uygulama hem cildinizin yenilenmesini ve hem de nemlenmesini sağlayacaktır.

Vazelin ve limon suyu
Ayaklarınızı 15- 20 dakika ılık suda tutun. Tüm kirin çıktığına emin olduktan sonra ayaklarınızı sudan çıkarın ve iyice kurulayın. Bir tatlı kaşığı vazelin ve bir tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Özellikle çatlakların bulunduğu bölümlere bu karışımı sürün. Cildiniz bu karışımı iyice eminceye kadar ayaklarınızı ovun. Travesti yatmadan önce bu uygulamayı yapmalı, karışımı sürdükten sonra ayaklarınıza çorap giyin. Sabah ayaklarınızı yıkayabilirsiniz.

Parafin
Eğer topuklarınızdaki çatlaklar artık acı verir hale geldiyse o zaman çok etken bir tedavi yöntemi önereceğiz. Parafin alın ve hardal yağı ya da hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Parafinin erimesi için bir tavada ısıtın. Oda sıcaklığına geldiği zaman Ayaklarınızın, özellikle çatlak olan bölümlere sürün. Ankara travestileri iyi bir sonuç almak için bu uygulamayı da gece yapın ve çorapla yatın. Sabah ayaklarınızı yıkayabilirsiniz.

Gül suyu ayak maskesi
Güzel bir çift ayağa sahip olmak için ilk atılması gereken adım, ayak maskesidir. Bu maske, çatlak topuklardan kurtulmanın en iyi yoludur. Ayaklarınızı, ılık su, tuz limon suyu gliserin ve gül suyu bulunan bir leğenin içine koyun. Ayaklarınız hazırladığınız bu suyun içinde yaklaşık 15- 20 dakika bekletin. Ardından topuklarınızı ve ayağınızın sertleşmiş bölümlerini ponza taşı kullanarak iyice ovun. Ardından ayaklarınıza, 1 tatlı kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı su ve limon suyu, bir tatlı kaşığı gül suyu karışımını sürün. Bu yapışkan bir karışım olacaktır. Topuklarınıza ve ayaklarınızın kuru bölümlerine sürün. Üzerine çorap geçirin ve bir gece ayağınızda kalmasını sağlayın. Sabah ayaklarınızı ılık su ile yıkayın. Topuklarınıza her gün uygulayın, birkaç gün içinde topuklarınızın iyileştiğini göreceksiniz.

Add Comment