Makyajsız Güzeller İstanbul Travestileri

Herkesin birbirinden farklı güzelliği var fakat çoğu travesti kendi güzelliğinin farkında değil ve hep bir başkasına benzemeye çabalıyor. Oysaki yapılması gereken şey çok basit. Saçlarınıza, cildinize, dudaklarınıza iyi bakın ve gülümseyin.

Saç ve dudaklara özel bakım
“Dudaklarınızın formundan ve dolgunluğundan memnun değilseniz, bunu parlatıcı veya rujla dolgunlaştırmak çok da pratik bir çözüm değil” diyen Op. Dr. Cihantimur, “Dolgun, nemli ve sağlıklı duran bir dudak şekli gerçek anlamda yüz güzelliğini tamamlar. Dudaklara çoğunlukla yağ enjeksiyonu yapıyoruz veya medikal dolgu uygulaması ile istenilen sonucu alabiliyoruz. Aynı şekilde saçlar da yine kök hücrenin avantajlarını yaşatan organik saç enjeksiyonu ile çok daha canlı bir hale getiriliyor. Bu bahsettiğim üç bölgede yaşanan canlılık ve sağlıklı duruş, makyaj yapılmasına gerek bırakmıyor” dedi.

Sağlıklı bir cildin sırrı
Cilt için iyi beslenme, sigaradan uzak durma ve krem sürme önerisinde bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Ortalama 1 hafta içerisinde yapacağınız bu bakımla bile cildinizdeki değişimi fark edersiniz” dedi.

Özellikle kış mevsiminde cildin iyi bir nemlendiriciye ihtiyacı olduğunu belirten Op. Dr. Cihantimur, “Örümcek ağı kremini çıkarmamızın nedeni de bu. Pratik, evde yapılabilecek en iyi bakım şekli nemlendirici sürmektir. Cildiniz neme doyar, günlük alması gereken multivitamin desteklerini bu sayede alır. Örümcek ağı kreminin sabah akşam düzenli kullanımı ile canlanan ve sağlıklı hale gelen ciltte makyaja gerek kalmaz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Op. Dr. Cihantimur, cilt güzelliği ve ameliyatsız cilt gençleştirme için de örümcek ağı estetiğini önerdi.

Yanlış Uygulamalar Travesti Partneri Daha Yaşlı Gösteriyor!

Kimi zaman yanlış uygulanan güzellik ritüelleri sizi olduğunuzdan yaşlı ve kusurlu gösterebilir. İşte o yanlışlar…

– Cildi ölü deriden arındırmamak

Tüm vücuda peeling yapmanın önemi ne yazık ki sık sık atlanıyor. Ölü deriden vücudu arındırmak, cildin kendini yenilemesi için çok önemli! Haftada en az 2 kez cilt tipine uygun bir ürünle, cilt ölü deriden arındırılmalı.

– Güneş kremi kullanmamak

Nemlendiriciden daha önemli bir şey varsa, o da güneş kremidir! Zira kendisi cildinizi nemlendirirken, aynı zamanda sizi güneşin zararlı ışınlarından da korur. Bu arada unutmadan söyleyelim, güneş kremini sadece güneşli havalarda değil; her gün, her durumda kullanmalısınız.

– Makyajı abartmak

Güzel yapılmış bir makyaj istanbul travestileri vezir de eder ancak abartılı ve kötü yapılmış bir makyaj ise rezil eder. Mümkün olduğunca az ürünle, sade ve sofistike bir makyaj yapmak en iyisi! Hem cildinizi daha az yorar, hem yaşınızı büyük göstermemiş olursunuz.

– Herhangi bir baz uygulamadan makyaja başlamak

Primer yani baz uygulamadan yapılan makyajda fondöten yüze tam oturmayacağı için doğal görünmez.. Ne kadar korkunç göründüğünü ise hemen her trabilir.

– Makyaj ürünlerinde tercihini ışıltılı olanlardan yana kullanmak

Her şeyin abartısı zarar derler ya, makyajın abartısı da ışıltıdır. Parlak ve de simli makyaj ürünlerine gönül veriyorsanız, daha yaşlı görünmeyi de kabullenmelisiniz.

– Pudra sürme işini biraz fazla abartmak

Unutanlar için tekrar etmekte fayda var: “Pudranın tüm olayı, yüzünüzdeki parlamaları bir nebze olsa da hafifletmek!” Ancak pudra sürerken ipin ucunu birazcık kaçırırsanız, kusurlara vurgu yapmak, kırışıklıklara dolmak gibi riskleri de içinde barındırır.

– Çok ince kaşlar

Kaşlarınızı ne kadar inceltirseniz, kopardığınız tel kadar yaşınıza da o aranda eklemede bulunabilirsiniz. Zira kaş inceltmek, sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterecektir. İşte bu nedenle kaşınızı şekillendirirken mümkün olduğunca doğal halini korumaya özen gösterin.

– Güneş gözlüğü kullanmamak

Dışarıda güneş yüzünü çok az da gösteriyor olsa, gözlüğünüzü takmayı unutmayın. Güneşli havada gözlerinizi kısarak baktığınız her saniye, sizde kalıcı bir kırışıklığın daha başlangıcı olabilir. Ayrıca göz sağlığınız açısından mutlaka camı kaliteli ürünler kullanmalısınız.

– Rimeli alt kirpiklere uygulamak

Evet iri gözlere sahip olmak süper bir his! Ancak bunu alt kirpiklerinize rimel sürerek yapmak, yaşınıza yaş kattığı için bu doğru bir yol değil. Onun yerine göz pınarlarınıza nude tonlarda bir göz kalemi uygulayın. Çok daha fresh bir görünüm elde edeceğinizi unutmayın.

Add Comment